Leden 2016

Recenze- Sněží, sněží

8. ledna 2016 v 17:44
Ahoj, vítám vás u nového článku:) Dnes to bude recenze na knihu Sněží, sněží.

Jak (možná) víte, poslední Greenovy knihy mě moc nezaujaly. Mluvím tady o knihách Příliš mnoho Kateřin a Papírová města. Ale i přesto jsem se rozhodla dát mu další šanci. A tak jsem si na vánoční prázdniny naplánovala čtení právě Sněží, sněží.
Nečekala jsem od ní radši vůbec nic. Samozřejmě, knížka se objevovala snad na všech knižních blozích (No ještě aby ne, jde tady přece o Greena!). Ale stejně tak byly opěvované i ty dvě, dříve zmiňované, knihy. Musím ale říct, že mě knížka překvapila. Určitě tomu hodně pomohly Maureen Johnsonová a Lauren Myracleová.
Řeknu vám to takhle- První povídka byla asi nejslabší (samozřejmě jen podle mého názoru), druhá (Greenova) byla lepší, ale nejvíce se mi líbila povídka třetí.

Všechny 3 povídky na sebe trochu navazují, jen se v každé objevuje nová postava. Abychom si rozumněli- v první se něco stane, ve druhé to navazuje a ve třetí se to vlastně všechno ukončí. Je to zajímavý nápad, nejdřív jsem si myslela, že budou všechny tři romance o něčem jiném.
Knížka byla opravdu oddechová, přečtenou jsem ji měla asi za dva dny. Krásně navodila zimní atmosféru a na vánoční prázdniny je to knížka jako ušitá!:)
_______________________________________________________________________________________________________________
Název: Sněží, sněží
Autor: John Green, Maureen Johnsonová, Lauren Myracleová
Počet stran: 264
Oblíbené postavy: Jeb
Hodnocení: 3,5/5
*Určitě mi do komentářů napiště vaše názory na tuhle knížku, ráda si je přečtu :)

Zúčtování 2015

4. ledna 2016 v 18:15
Zdravím, po dlouhé době zase píšu nový článek. Přesněji- dnes jsou to 3 měsíce od publikování posledního článku, což je opravdu dlouhá doba. Všechno se mi tak nějak proleželo v hlavě a já jsem si uvědomila, že tenhle blog nechci jentak zahodit. A tak se stal součástí jednoho z mnoha předsevzetí, které jsem si na rok 2016 dala- že budu více aktivnější.
Moc mě baví se s lidmi dělit o to, co čtu, takže jednou týdně můžete čekat článek:) Doufám, že to bude bavit jak vás, tak mě. Za tu dobu, co jsem byla neaktivní, jsem přečetla celkem dost knížek, tak aspoň budu mít co publikovat:)
Teď už ale jdeme na článek, který je o tom, kolik a jak kvalitních knížek, jsem přečetla za rok 2015.
PŘEČTENO KNIH
Tak, tenhle rok to bylo o trošku slabší, než ten minulý, ale i tak jsem spokojená. Přečetla jsem celkově 30 knížek, což je podle mě fajn. Pořád si totiž stěžuju, že nemám čas na čtení, ale jak vidíte, nějaký si vždycky najdu:)

PŘEČTENO STRÁNEK
12 451...to už je celkem úctyhodné číslo:)

BOMBA ROKU
S tímhle je to hrozně těžké, protože skoro všechny knihy, které jsem četla, se mi líbily. Projíždím si tady notýsek, kam si píšu knihy, které jsem přečetla a vyzdvihla bych třeba První stříbrnou knihu snů, S láskou Rosie nebo Bez naděje.

ZKLAMÁNÍ ROKU
Pro mě to byla bohužel Fangirl. Já jsem jí ani nedočetla do konce. Myslím, že jsem došla na nějakou 150 stranu a dál jsem už nemohla. Je to kniha, která je snad celosvětově známá. Vídám jí snad u všech na blogu, či na youtube. Pro mě to byl nudný příběh a hlavně se mi tam nelíbil ten Simon Snow, či co to bylo. Tohle asi nějak není můj šálek kávy:)

KOMPLET PŘEČTENÉ SÉRIE
Tak jako první moje milovaná série- Nástroje smrti. Ze začátku tohohle roku jsem přečetla poslední díl- Město nebeského ohně. Jsou to skvlé knížky, které opravdu stojí za přečtení, takže jestli je někdo ještě nečetl- vřele doporučuji! Jako další je tu Harry Potter. Tenhle rok jsem se konečně dokopala k tomu, abych si přečetla i knihy. Filmy miluji už od dětství a do knih jsem se taky okamžitě zamilovala. Jedna z nejlepších (možná i celkově nejlepší) série vůbec!

POVINNÁ ČETBA
To jsem sem zařadila nově. Mimo knížek, které mě baví čtu i knihy, které nejsou úplně pro mě, ale přečíst je musím- povinné knihy. Za školní rok musím přečíst přibližně nějakých 10 knížek, což není zas takový problém, ale najít nějakou, která by se mi líbila, to už problém je. Velký. Ale i přesto se u mě jedna našla, což byl Hamlet od Williama Shakespeara. Takže kdybyste někdo nevěděl, co k maturitě- tohle doporučuji:)

Tak abych to nějak shrnula- rok 2015 byl na knihy určitě velmi štědrý a těším se, jaké příběhy mi přinese rok 2016.
Děkuju za přečtení a doufám, že se sem budeme rádi vracet ♥