Červenec 2015

Recenze- Moře klidu

13. července 2015 v 16:06
Dnes tady mám další recenzi. Tentokrát na knihu Moře klidu.
Příběh vypráví o holce, Nastye, která nemluví. Ve škole to nikomu nevadí, protože se s ní stejně nikdo nechce bavit. Jednoho dne ale skončí v garáži svého spolužáka. Ukáže se, že Nastya má hodně tajemství.


Jo, z toho děje, co jsem vám popsala jste toho asi moc nepochopili. No, je to těžký, napsat o čem to je, aniž bych vám to všechno prozradila. Jestli vás to ale aspoň trochu navnadilo, tak si to přečtěte. Nebo si najděte oficiální anotaci:) Nechtěla jsem jí sem dávat, protože si ráda vymýšlím vlastní.

+ KNIHY:
• V nějakých částech byla vážně vtipná
• Kniha je psaná z pohledu Nastyi a jejího spolužáka Joshe
• Zajímavý námět
• Asi nejlepší konec knihy v historii konců knih. Kdyby jste si ale nalistovali poslední stránku a přečetli si konec, nepochopíte to. Když si to ale přečtete a pak k tomu konci dojdete, je to vážně skvělý. Konec se opravdu povedl

- KNIHY:
• Kniha byla trochu depresivní
• Občas se moc táhla a byla nudná
• Postavy mi úplně nepřirostly k srdci
• Na můj vkus bylo v knize trochu moc zvracení.

Shrnutí: Knihu jsem přelouskala, ale znova bych si jí nepřečetla. A když se mi nechce číst knihu znovu, znamená to pro mě, že se mi nelíbila. I když, nelíbila je silný slovo. Úplně nevím, jak to vyjádřit...Kdyby se mě někdo zeptal, jaké knihy bych mu doporučila, tahle kniha by tam nebyla. Tak.

"Žasnu, jak se lidi pořád bojí, co se jim může ve tmě stát, ale za bílého dne nebezpečí nikdo nevidí. Jako by slunce poskytovalo nějakou dokonalou ochranu před vším zlem. Neposkytuje. Jen vám našeptává, omámí vás teplem a pak vám mrští ksichtem o zem. Denní světlo vás před ničím neochrání. Špatné věci se dějí neustále, nečekají, až budete po večeři."
Str. 147
_______________________________________________________________________________________________________________
Název: Moře klidu
Autor: Katja Millay
Počet stran: 364
Oblíbené postavy: Drew
Hodnocení: 3/5
XOXO Ronnie.