Červen 2015

Co jsem si přinesla z knihovny?

26. června 2015 v 19:30
Už jsem dělala seznam, co si chci přes léto přečíst (tady). Teď se ale koukneme, jestli jsem si z knihovny nepřinesla i něco víc. Uhodli jste, je toho víc. Ale jenom o 2 knížky juhůů. No, upřímně, chtěla jsem vykrást skoro celou knihovnu, ale v kabelce jsem měla deštník, takže na další knihy nezbylo místo...

Jana Eyrová

Moře klidu

Rozum a cit

Harry Potter a princ dvojí krve, Harry Potter a relikvie smrti, Bajky Barda Beedleho

Poslední dopis od tvé lásky

_______________________________________________________________________________________________________________
Nezapomeňte se v komentářích podělit, co si přes léto chcete přečíst vy!:)
A kdo chcete, můžete mě sledovat na instagramu <3

Co chci číst přes prázdniny?

21. června 2015 v 19:07
Prázdniny se už kvapem blíží (KONEČNĚ!) a tak vám dávám vědět, co bych si chtěla přečíst:). Povinnou četbu sem psát nebudu, protože si udělám čas hlavně na nepovinné knihy. Ale ono ani toho času nebude moc, protože budu chodit na brigádu, pojedu na tábor a dovolenou+ si přičtěte čas s kamarády.

1) JANA EYROVÁ
Většina lidí si přes léto chce přečíst hlavně oddechové knihy, nijak složité. Samozřejmě, že musím být vyjímka!:)


2) MOŘE KLIDU
Tuhle knihu znám z různých knižních blogů a těším se, až si ji taky přečtu:) (Nechávám se blogy hrozně ovlivnit!)


3) HARRY POTTER - A PRINC DVOJÍ KRVE
- A RELIKVIE SMRTI
K tomu není co dodat. Už dlouho jsem si chtěla Harryho přečíst a konečně jsem se k tomu odhodlala. Už mě čekají poslední dva díly, které chci přelouskat přes léto. A až to dočtu tak vás čeká obrovská recenze na celou sérii:)


4) ROZUM A CIT
Od Austenové jsem četla Pýchu a předsudek, takže jsem si říkala, že zkusím další její dílo:)
_______________________________________________________________________________________________________________
Tohle jsou jenom takové hrubé plány, takže se to může změnit:) Každopádně, jestli jste někdo četl některou z knížek, tak mi můžete dát vědět- budu za to jedině ráda.
XOXO Ronnie.

Recenze- S láskou, Rosie

14. června 2015 v 16:41
Po tom, co jsem viděla film jsem si řekla, že jsi knížku prostě přečíst musím. A vůbec to nebyla ztráta času:)
Alex a Rosie jsou kamarádi už od dětství. Sdíleli spolu všechno a i když bydlí kikometry od sebe, stejně jsou nejlepšími přáteli.
Knihu jsem právě teď dočetla, takže tady máte krásnou a svěží recenzi. Obecně to takhle mám nejraději, protože ve mně vřou ještě všechny emoce a lépe se mi to sepisuje. Takže, čím bych začala? Asi stylem psaní knihy, protože je poněkud neobvyklý. Je psaní formou dopisů, e-mailů a pozvánek, takže přímé řeči se nedočkáte. Ze začátku jsem z toho byla trochu skeptická, ale když jsem si zvykla, bylo to už v pohodě:). Možná i víc něž to, protože mi najednou bylo líto, že už se tolik nepíší dopisy jako dřív. Mluvím tady jako nějaká stařena, ale i já jsem zažila "dobu dopisovou". Takže kdo na mě chce zapůsobit ať mi pošle dopis, jasný?

Celý příběh jsem si naprosto užívala. Kniha byla vtipná, že jsem se několikrát přistihla, jak se hlasitě směji. Občas jsem z ní ale byla i trochu smutná nebo naštvaná. Styl, jakým autorka psala, mě bavil. Bavilo mě, jak tam plyne čas a na konci mi i slzička ukápla. Nebudu vám tady říkat, co se stane, protože chci, aby jste si to přečetli. Konec je prostě dojemný a skončil přesně tak, jak skončit měl.

Naše životy ovládá čas. Dny se dělí na hodiny a podle hodin nás také platí, ale zkušenosti a znalosti se hodnotí podle věku. Snažíme se urvat pět minut, abychom si mohli skočit na kávu. Pak spěcháme zpátky do práce, neustále sledujeme hodiny a žijeme od jednoho služebního jednání k druhému. Najednou zjistíme, že utekla spousta času, a vrtá nám hlavou, jestli jsme ty vteřiny, minuty, hodiny, dny, týdny, měsíce, roky a desetiletí skutečně využili nejlépe, jak jsme mohli.
Str. 144

Jediné, co bych téhle kniza vytkla, je internetová diskusní místnost "Rozvedení irové v pohodě". Tyhle části knihy mě opravdu nebavily a jsem ráda, že jich tam moc nebylo.
Sečteno a podtrženo tuhle knihu miluju. A budu POŘÁT (vtip pro ty, co knihu četli. Jestli chcete vtipu porozumět- přečtete si ji.)

P.S.- omlouvám se za fotky z mobilu:/
P.P.S- jsem jediná, kdo miluje Lily Collins? Je prostě boží!

_______________________________________________________________________________________________________________
Název: S láskou, Rosie
Autor: Cecelia Ahern
Počet stran: 446
Oblíbené postavy: Alex, Katie, Rosie
Hodnocení: 5/5