Červenec 2014

Jede se na tábor!

21. července 2014 v 14:19
Vítám Vás u nového článku, který bude tak trochu informativní. V sobotu odjíždím na 14 dní na tábor, takže z toho plyne, že nebudou články. Ale nebojte se, posledních pár dní pracuji pilně jako včelka a až přijedu, máte se určitě na co těšit:) Jdeme se tedy podívat na to, jaké změny sebou přinese 2-týdenní pauza.

TAG :)

14. července 2014 v 17:17
Ahoj, pro dnešek tady mám zase pár otázek. Tak jdeme na to:)

1. MÁŠ DOMA URČITÉ MÍSTO PRO ČTENÍ?
Ne, to vůbec:) Někdy čtu na posteli, někdy zase ustolu, na zemi, v křesle...všude možně.

2. ZÁLOŽKA NEBO NÁHODNÝ KUS PAPÍRU?
Jak kdy. Spíš ale záložka. Buď nějaká, kterou jsem dostala k té knížce a nebo moje vyrobená:) Ale když to nemůžu najít nebo jsem líná, tak sáhnu po nějakým kusu papíru.

3. MŮŽEŠ PŘESTAT ČÍST KDYKOLIV CHCEŠ, NEBO MUSÍŠ DOJÍT KE KONCI KAPITOLY, NAKONEC STRANY A PODOBNĚ?
Vždycky musím přestat na konci kapitoly. A když mě někdo zavolá tak aspoň dočtu odstavec. Nesnáším, když mě někdo vyruší uprostřed čtení:))))

4. JÍŠ NEBO PIJEŠ BĚHEM ČTENÍ?
Bohužel. Ne vždycky, ale většinou. Je lepší udělat si ke čtení kafe nebo kakao (čaj nikdy- nesnáším čaje). A taky se mi to už jednou vymstilo. Zatmění mám polité. Šikovná. A k jídlu mám nejradši nějaké snídaňové cereálie s mlékem:)

5. MŮŽEŠ ČÍST PŘI POSLOUCHÁNÍ HUDBY NEBO DÍVÁNÍ SE NA TELEVIZI?
Absolutně, totálně ne. Zkoušela jsem to, ale strašně mě to ruší. Potřebuji na čtení opravdu ticho.

6. JEDNA KNIHA, NEBO NĚKOLIK NAJEDNOU?
Jedna:) Taky jsem už zkoušela více a ne, že by se mi pletly příběhy, to vůbec, ale lepší je zaměřit se jenom na jednu. Když máte chuť na čtení a čtete jich více, musíte se rozmýšlet, kterou budete číst teď. A to je na pytel, protože byste nejradši četli obě najednou.

7. ČTENÍ DOMA NEBO KDEKOLIV?
Když je teplo nejraději čtu venku. Ať už na houpačce, nebo na trávě, ale venku. Jenomže aby bylo hezky, to se moc často nestává. Takže čtu většinou doma.

8. ČTENÍ NAHLAS NEBO POTICHU VE TVÉ HLAVĚ?
Myslím, že většina lidí si čte potichu, pro sebe, a ani já nejsem výjimkou. Jednou jsem předčítala knížku kamarádce nahlas, ale to není ono. Mně osobně u toho rušil můj vlastní hlas, protože když si to čtu pro sebe, představuji si ten hlas úplně jinak. A hlavně když tam je jedna mužská a jedna ženská postava, tak mají obě jiný hlas. No, když to čtete nahlas, tak ne.

9. ČTEŠ DOPŘEDU NEBO PŘESKAKUJEŠ STRÁNKY?
Moje úchylka je se kouknout na konec knížky, než ji začnu číst. Ale jinak ji přečtu od začátku až do konce. Jen když je v tom textu nějaké zvýrazněné písmo, tak přeskočím těch pár řádků a přečtu si to zvýrazněné, pak se ale vracím tam, kde jsem skončila.

10. NIČÍŠ OBAL NEBO HO PONECHÁVÁŠ JAKO NOVÝ?
Obal bych vážně zničit nedokázala, takže ho nechávám jaký je.

11. PÍŠEŠ DO KNIH?
Ne. Jen u Hledání Aljašky jsem ti TUŽKOU kroužkovala nějaké hezké věty.
_____________________________________________________________________________________________________________
Tak to je všechno z dnešního TAG-u. Vybrala jsem si ho proto, že se mi strašně líbily otázky:) U některých jsem se hodně vykecávala, tak mi to odpusťte:). Těším se zase příště.
XOXO Ronnie.

Recenze- Finále

7. července 2014 v 10:08
Dnes tady pro Vás mám reenzi na poslední díl ze série Zavržený a to: Finále. Tenhle díl je ze všech nejdelší a taky nejvíce rozhodující. No, ještě aby ne, když je to poslední díl. Nora se ujala vlády Nefilim po svém otci a je čeká souboj proti padlým andělům. Ale jak to dopadne mezi Norou a Patchem?

"Vlastně bych řekla, žebych něco normálního nepoznala, ani kdyby to za mnou přišlo a dloublo mě to do oka."
"V duchu jsem si vydloubla oči."