Jak se věnuji blogu? Tak trochu jiný článek

16. června 2014 v 13:26

Ahoj, dnes tady mám úplně jiný článek, než jste byli doposud zvyklí. Chtěla jsem Vám přiblížit to, jak se věnuji blogu. Jestli je tady někdo, kdo si chce blog založit, tak čtěte dál. Nebudu předstírat, že jsem nějaká zkušená bloggerka, když mám blog asi 3 měsíce, ale chci se s Vámi podělit o detaily:). Tak jdeme na to?


(hrozně nádherný gif)

Takže základní věc je napsat článek. Budu to brát, že jako článek je myšlená recenze na nějakou knížku. Čistý text mi zabere napsat asi tak 10-15 (taky to tak podle toho vypadá co? hh.). Samozřejmě taky záleží na tom, jak je ta recenze dlouhá. Recenze na Stmívání mi zabrala asi 30 min (protože to byla moje první recenze a dost jsem se snažila:D). Takže asi tolik ke článku.

Pak musím samozřejmě článek oživit nějakými obrázky. Článek, ve kterém je jenom text, tisíce písmenek, by asi nikdo nečetl:D. A to mi zabere dost času. Hledám většinou na weheartit.com a když potřebuju něco českého tak na google obrázky:D. Vždycky si pečlivě vybírám, jaký obrázek tam dám. Chci to mít co nejhezčí. Takže i když najdu nějaký obrázek, který se mi líbí, tak jedu dál a když nenajdu lepší, vrátím se k němu:D. Když ale nahrávám svoje obrázky je to už o něco těžší. Vyfotit to všechno, upravit a hlavně to nekonečně dlouhé nahrávání.
Potom ještě nějaké citáty z knížky. Vždycky když tu určitou knížku čtu, dělám si poznámky na jaké straně se mi co líbilo a tak. Nejhorší je to přepsat do počítače, protože je to citát a nesmíte se tam splést:D. To mě strašně nebaví, ale je přece lepší, když máte v recenzi nějaké citáty z knížky. Jo, važte si toho. Dělám to pro Vás:D. Potom to už dám jenom do článku, dám kurzívu a je to:) Zabírá mi to tak 10-15 minut. Podle toho, kolik citátů musím přepisovat.

A nakonec úpravy jako třeba odstavce, zvýrazněné písmo, název článku, atd...To mi ale zabere možná tak 5 minut.
________________________________________________________________________________________________________
Takže snad se Vám dnešní ne-knihový-článek líbil:). A jelikož a protože už mám prázdniny, napadlo mě, že bych zase přidávala články v Pondělí a ve Středu. Mám dost času a mám jich hodně rozepsaných. A až začnou i Vám ostatním prázdniny (1.7.) tak si nejspíš dám pauzu. Až do září. Jenomže v září to už bude takové komplikovanější. Nová škola, učení...ale o tom až později. Zatím se mějte:)
XOXO Ronnie.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dragell Dragell | Web | 16. června 2014 v 17:05 | Reagovat

Tak to ti závidím, článek za 15 min. Já nad články nasedím většinou hodinku, někdy i více :D Musím se naučit zrychlit.
Jinak doporučuji nepoužívat v textu animace, hodně to odpoutává oči od čtení textu.

2 Panra Panra | Web | 16. června 2014 v 17:19 | Reagovat

Na víc článků jsem se nedívala, ale rozhodně si myslím, že tenhle je přeobrázkovaný a k tomu animace? Jak už bylo řečeno odpoutávají pozornost.
Mimochodem zvolila bych o malinko světlejší písmo, klidně ne o moc.
Jinak nápad na článek dobrý a 15 minut u článku. Respekt.

3 funnybloggerlife funnybloggerlife | 16. června 2014 v 17:54 | Reagovat

[1]: Nijak se s tím nemažu:) Díky za názor;)

[2]: Taky děkuji za názor.

Dám tedy na Vás a animace hodně omezím nebo úplně zruším;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama