Recenze- Zavržený

5. května 2014 v 15:05
Ahoj, takže dneska tady mám recenzi na knížku Zavržený :333

"Máš strach?" zamumlal.
"Ne."
"Lhářko."
Puls mi vyletěl nahoru. "Z tebe ne."
"Ne?"


"Než zapomenu, přinesla jsem ti domácí úkol. Kam ti ho mám položit?"
Ukázala na odpadkový koš. "Tamhle to bude nejlepší."

Strašně dlouho jsem přemýšlela, jak bych Vám popsala děj, ale ať jsem to napsala jakkoliv, nikdy jsem s tím nebyla spokojena. Dávám Vám sem tedy originální anotaci:

Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"
Potají jsem polkla a snažila se ignorovat vlastní žaludek, který se rozhodl, že si trochu zastepuje.

Tak jo a teď moje pocity:3. Ještě před tím, než jsem to četla, jsem viděla hodně spojitost se Stmíváním. Nadpřirozená bytost, zakázaná láska, hodina bilogie. Kdyby autorka napsala, že se seznámili na hodině matematiky, bylo by to o trochu více originální. Ale to bylo před tím, než jsem to četla, Ach ty předsudky.

"Sleduji ji," odpověděl Patch. "Poznám, co si myslí a co cítí. Nepřijde ke mně a nic mi neřekne, takže si musím dávat pozor. Otáčí se za mnou? Podívá se mi do očí a pak rychle ucukne? Kouše si rty a hraje si s vlasy, stejně jako tadyhle Nora?"
Třída se zaburácela smíchy. Spustila jsem ruce do klína.
"Má zájem," řekl Patch a znovu se dotkl mé nohy. Ke všemu navíc jsem zrudla.

Knížka mě od prvního okamžiku vtáhla do děje. Ty rozhovory s Patchem byly tak skvělé! Hrozně jsem se u nich nasmála:D:). Taky jsem si dost zamilovala nejlepší kamarádku Nory a to Vee. Její vtipné připomínky ještě trochu vylepšily děj. V knížce nechybí akce, napětí, láska, ale ani strach. Když Nora zjistí, že ji někdo sleduje, nespí se Vám zrovna nejlépe:D. Patche ale mám z knížky nejradši. Možná společně s Norou. No dobře, Patch vede:D. Strašně moc se těším, až si přečtu ostatní tři díly (crescendo, ticho, finále). Knížku o andělech jsem zatím nečetla. No možná jen nástroje smrti, ale tam byli jenom okrajově. Hrozně se mi ten nápad líbí a když jsem zjistila, že tohle je první knížka, kterou Becca napsala, docela jsem se divila.

"Hej!" brebentila Vee. "Proč neodpovídáš? Mám kus jelena na kapotě, že jo, mezi předními světly. Tlačíš ho před sebou jako sněžný pluh."

Úplně totálně jsem se zamilovala do Patche a kdyby někdo z Vás věděl o klukovi, který se chová jako Patch, dejte mi prosím vědět! :D

"Taky pěkně voníš," pokračoval Patch.
"Říká se tomu sprcha." Zírala jsem dopředu. Když se neozýval, otočila jsem se k němu.
"Mýdlo. Šampon. Horká voda," přiblížila jsem to.
"Nahota. Už jsem o tom slyšel."
____________________________________________________________________________
Knížku bych hodnotila 5/5. Snad se Vám recenze líbila:). Kdyštak mi do komentů napiště, jestli ji z Vás někdo četl, a jaké z ní máte pocity, zlobit se nebudu O:). A napadlo mě, že bych zase přidávala články v pondělí a ve středu, protože jich mám hodně rozepsaných a času mám taky dost, ale záleží na Vás:D:)))
XOXO Ronnie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama